Skip to main content

Technologie VR

Technologie virtualní reality se exponenciálně vyvíjí. Zážítek je reálnější než kdy dříve díky rychlému pokroku celého odvětví.

Chci vědět víc

Technologie VR

Technologie virtualní reality se exponenciálně vyvíjí. Zažítek je reálnější než kdy dříve díky rychlému pokroku celého odvětví.

Chci vědět víc

Nejefektivnější metoda školení

Virtuální realita zcela posouvá efektivitu školení na novou úroveň. Každý účastník doslova prožije svůj trénink všemi smysly.

Pro účastníka
  • 100% soustředění
  • Reálné prožití situací
  • Efektivnější zpracování informací
  • Možnost, kdykoliv zopakovat školení
  • Zábavná forma vzdělání
Pro firmu
  • Moderní technologie vzdělání
  • Zaměstnanci jsou lépe proškoleni
  • Ekonomicky výhodnější
  • Možnost vytvořit školení na míru
  • Konkurenční výhoda

Podívejte se na případové studie, které jasně prokazují výhody a efektivitu technologie virtuální reality v odvětvích jako zdravotnictví, strojírenství nebo v armádě.

Případové studie

Nový rozměr zážitku

Pro člověka je nejdůležitější smysl zrak. Asi 80 % všech informací vnímáme zrakem. Ve VR jste obklopeni 360 stupňovým prostředím, do kterého jste vtaženi pomocí VR headsetu. Po pár minutách ve VR bude Váš mozek naprosto přesvědčen o věrohodnosti daného prostředí.

Technologie, která Vám umožní být kdekoliv

360 stupňový obraz nám dokáže navodit autenticitu daného prostředí. Do samotného obrazu jsme schopni přidávat 3D objekty, promítací plátno, fotky, videa a v neposlední řadě speciální efekty.

Díky tomu můžeme simulovat různé situace a prostředí a to v té nejvíce reálné formě. Takto reálné a dostupné simulace nebyly v nikdy historii lidstva k dispozici.

Vývoj VR na začátku posouvala především Nasa a armáda.

Virtuální realita je ve vývoji už od 70. let, kdy technologii začala objevovat americká Nasa a armáda. V té době bylo velmi obtížné a nákladné vytvořit realistickou virtuální realitu protože technologie nebyly na takové úrovni jako jsou nyní. Koncem 90. let začal s virtuální realitou experimentovat herní průmysl, který se snažil dostat VR pro běžné uživatele.

Hlavní rozmach VR přišel po roce 2010, kdy technologie dosáhla úrovně použitelného headsetu VR. Společnosti jako Oculus, HTC nebo Sony začali tak vydávat své headsety a celé odvětví začalo exponenciálně růst. Dnes má VR nedostatky především v nízkém rozlišení a krátké výdrži baterie. Jako u každého produktu i zde přijde doba, kdy se tyto nedostatky odstraní a VR se stane běžnou součástí naší reality.

Technologie pomalu ale jistě umožňují využívat VR v praxi.

Díky stále stoupající dostupnosti virtuální reality (nižší cena, lepší technické parametry) si pomalu ale jistě začíná virtuální realita obsazovat místo v našich každodenních životech. Dnešní technologická úroveň virtuální realitě opravdu reálně umožňuje prožít jakékoliv situace, které limituji pouze hranice vývojářů.

Je to nevyhnutelná budoucnost, že například školení letušek, hasičů nebo lékařů bude probíhat ve virtuální realitě. Velmi pravděpodobně bude z VR nový standard vzdělávání. Tato technologie umožňuje připravit lidi na jejich práci mnohonásobně efektivněji a levněji než stávající vzdělávací metody.

Dosah a využití virtuální reality bude exponenciálně růst.

Technologie virtuální reality jsou stále velmi na začátku. Aktuálně nás trápí nejvíce malé rozlišení a malá výdrž baterie. Společnosti ale agresivně investují do vývoje, aby odstranily veškeré nedostatky a zážitek z virtuální reality byl ještě více reálný a pohodlnější pro uživatele.

Naše role je tady jednoduchá – bereme si na odpovědnost rozšiřování a adopci této nové technologie mezi firmy, školy a státní instituce. VR beze sporu mění veškeré zažité pravidla ve vzdělávání a někdo musí být ten, kdo ukáže opravdové a praktické využití.