Skip to main content

Časté dotazy

Co přesně znamená vzdělávání ve virtuální realitě?

Vzdělávání ve virtuální realitě je nejnovější nástroj jak efektivně zaškolit zaměstnance v oblasti, kterou požadujete. Pomocí nejnovějších technologií jsme schopni Vám zprostředkovat virtuální školení na Marsu, Mt. Everestu nebo přímo u Vás ve firmě. Díky zpracování videa v 8K a zvuku ve vysokém rozlišení Vás vtáhneme do virtuálního světa, ve kterém jste téměř 100% koncentrovaní na danou situaci a moment, který chcete simulovat.

Jak mám začít s VR vzděláváním?

Kontaktujte nás ohledně showcase schůzky, na které Vám ukážeme naše dostupné produkty a společně najdeme cestu jak i Vaše firma může začít s VR vzděláváním.

Jaké VR brýle používáme?

Na základě Vašich potřeb Vám doporučíme nejlepší VR headset.

Nejčastěji používáme Oculus Quest 2. Tento headset je zcela bezdrátový, dovolí Vám pohyb ve VR a umožní Vám si vychutnat zážitek ve VR v tom nejlepším rozlišení.

Jak to funguje, když budeme využívat více brýlí současně?

Zaškolení ve VR může probíhat na vícero headsetech zároveň. Naše produkty jsou postavené tak, aby se firma mohla školit i ve větším počtu zaměstnanců.

Můžeme si VR brýle zapůjčit?

ANO. VR brýle jsme Vám schopní i zapůjčit.

Je možné vytvořit školení dle mých požadavků?

ANO. V tomto ohledu můžete naplno využít svou představivost. Jsme schopni Vám nasimulovat situaci dle Vašich potřeb a nároků. Školení nových zaměstnanců? Školení Pracovního postupu dle Vašich potřeb? Pro nás žádný problém!

Jsou virtuální brýle přístupné lidem s brýlemi?

ANO.

Do každého headsetu se dá vložit speciální vložka, která prostor uvnitř headsetu zvětší.

Mám epilepsii, smím používat brýle?

NE. Jedincům s epilepsií nedoporučujeme používat VR. Virtuální realita je náročná na všechny smysly a mohla by Vám způsobit šok, či nepříjemné bolesti hlavy.

Jak se starat o VR brýle Oculus GO, Oculus Guest, Oculus Quest 2?

Aby byly Vaše VR brýle v bezpečí, řiďte se těmito pokyny:

Abyste předešli poškození čoček a displeje, nevystavujte headset přímému slunečnímu světlu. K trvalému poškození headsetu může dojít i v případě, že bude přímému slunečnímu světlu vystaven méně než minutu.
Aby nedošlo k poškrábání čoček, udržujte headset v bezpečné vzdálenosti od ostrých předmětů, jako jsou kabelové koncovky nebo klíče.
Abyste předešli poškození headsetu nebo pásků, při nastavování headsetu a utahování pásků postupujte šetrně.
Když je headset připojený k napájecímu adaptéru nebo se nabíjí, nepoužívejte ho ani si ho nenasazujte.

Jak předejít poškození:

Nenechávejte na místech s extrémně vysokou teplotou (například v autě).
Nenechávejte v blízkosti zdrojů tepla, jako je topení.
Udržujte mimo dosah zvířat a malých dětí.
V blízkosti headsetu nejezte, nepijte ani nekuřte.
Když headset zrovna nepoužíváte, uložte ho na bezpečné místo.

Mám zájem o VR video. Co musím vědět?

VR 360 3D video v rozlišení 8K je dnes náš nejpoptávanější produkt. VR video Vám umožní prožít školení a simulovat situace, které chcete.

VR video může být doprovázeno grafikou, green screenem, 3D objekty, dotazníkem, otázkami a dalšími interaktivními prvky.

Mám zájem o interaktivní aplikaci ve VR. Co musím vědět?

VR interaktivní aplikace se hodí na všechny typy trénínku. Interaktivní prostředí našich aplikací Vám umožní zapojit obě ruce při tréninku zaškolovacích procesů.

VR interaktivní aplikace může být doprovázena grafikou, 3D objekty, dotazníkem, otázkami a dalšími interaktivními prvky přesně Vám na míru.

Mám zájem o rozšířenou realitu (AR). Co musím vědět?

AR – rozšířená realita, se dá skvěle využít při vzdáleném servisu strojů, projekci skladových prostor a dalších interaktivních procesů.

Rozšířená realita využívá jiného typu brýlí než VR. AR brýle i aplikaci do AR jsme Vám schopni vytvořit na míru dle Vašich potřeb.