Skip to main content

Data jasně ukazují, že efektivita školení ve virtuálně realitě je mnohonásobně efektivnější než tradiční školící metody.

Nelze ještě přesně definovat, jak moc efektivnější školení ve virtuální realitě opravdu je, protože technologie se neustále vyvíjí.

Jako důkaz vyšší efektivity se ale můžeme podívat na hotové případové studie z oblasti zdravotnictví, strojírenství a armády, kde byly identifikovány jasné benefity při vzdělávání ve virtuální realitě.

Efektivita školení ve virtuální realitě roste díky neustálému vývoji technologie VR

Během poslední 2 let VR headsety velmi technicky dospěly. Na trhu je už standard tzn. standalone headset (samostatné zařízení bez potřeby externího PC nebo mobilu), vydrží na baterce několik hodit a mají neustále vyšší rozlišení. Důkazem je toho například nedávno představený Oculus Quest.

Tento technický vývoj logicky zvyšuje i uživatelský zážitek ve VR. Všechno je tedy více reálné a mozek všem ještě více věří.

Až následující roky ukáží přesná data, jak moc efektivní školení ve virtuální realitě opravdu je. Chceme být součástí této technologické revoluce a proto už nyní doručujeme první koncepty vzdělávání ve virtuální realitě.

Přechod na vzdělávání ve VR je nevyhnutelný

Nejen, že efektivita školení ve virtuální realitě je vyšší než tradiční metody ale především náklady na školení ve VR jsou zcela minimální.

Můžete simulovat jakékoliv situace, které si dokážete představit a kdykoliv je pak přehrát zaměstnancům.

Virtuální realita bude určitě velký benefit pro státní sféru jako policii, hasiče, lékařství nebo armádu. Tady se musí všechny krizové situace velmi nákladně hrát reálnými herci a školení se může zopakovat maximálně v prostředí zasedací místnosti z videa.

Díky technologii VR se vše může udělat jednou a každý může krizovou situaci kdykoliv a prožít znovu.

Umožníme firmám efektivní vzdělávání ve VR

Školení ve VR lze využít na všechny standardní školení jako efektivní komunikace, stress management nebo zpětná vazba. Nabídku budeme neustále rozšiřovat tak, aby naše aplikace VR Education obsahovala všechny potřebná školení pro efektivní chod firmy.

Efektivita školení ve virtuální realitě

Další využití může najít každá firma v podobě školení na míru. Díky tomu si může firma udělat svůj vlastní zaškolovací kurz pro nové zaměstnance ve VR. Využití je velmi široké.

Efektivita školení ve virtuální realitě jako konkurenční výhoda

Firmy, které začnou používat technologii VR pro své vzdělávání získají značný náskok před svoji konkurencí.

Zaměstnanci budou lépe proškolení, daleko lépe připraveni na svoji práci a to vše s nižšími ekonomickými náklady na vzdělání oproti tradičním vzdělávacím metodám.